Youjo Senki (Saga of Tanya the Evil)

Youjo Senki Saga of Tanya the Evil

Youjo Senki Saga of Tanya the Evil Japonya’da Yōjo Senki olarak bilinen Tanya’nın Destanı (幼女 戦 記, “Küçük Kızın Askeri Günlükleri”), Carlo Zen tarafından yazılan ve Shinobu Shinotsuki tarafından gösterilen Japon hafif romanlar dizisidir. Enterbrain, 31 Ekim 2013’ten bu yana yedi cilt yayınladı. Chika Tōjō tarafından sanat ile yapılan bir manga uyarlaması, 26 Nisan 2016’dan itibaren Kadokawa Shoten’in Comp Ace dergisinde serileşmeye başladı. NUT’ın bir anime televizyon dizisi uyarlaması 6 Ocak 2017’den 31 Mart’a kadar yayınlandı. 2017.

Light novel
Tür  Fantazi,  Savaş
Yapımı 2017 – Japonya
Yönetmen Yutaka Uemura

Tanya, soğukkanlı, ateist, sosyal genç, sarışın, mavi gözlü bir kız. Patlayıcı kurşunları patlatmasına izin veren sihirli güçleri olan büyücüdür. Tanya, başkalarına kıyasla oldukça gizli bir sihir kabiliyetine sahiptir ve Being X’in girişiminden dolayı deneysel bir Type-95 işlem küresi kullanabilen tek kişidir. Başlıca amacı düşman kuvvetlerini bastırmak ve oldukça hareketli ve nispeten küçük kalmış elit bir büyücü taburunu kontrol eder.  Tanya’nın dünyaya ikinci gelişidir. Daha önceki yaşamında Japon, üstelik bir erkek olan Tanya, tanrıya inanmadığı için bu yaşam tarzı ile cezalandırılmıştır.. On İki Şövalyelerden biri olarak Savaş Üniversitesinden mezun olduktan sonra, von unvanına layık görüldü.

 

Youjo Senki, İkinci Dünya Savaşı ve Alman ordusu temalı bir animeyi büyü ile harmanlayarak bizlere sunmuş. Yani hem gerçekçi cepheler, hem de büyü var ki bu tarz bir seriyi ben ilk defa görüyorum. Ayrıca ilk defa olaylara “imparatorluk”, yani kötü kalplilerin cephesinden tanıklık ediyoruz ki bu da olağan dışı bir durum. Tabi olaylar daha çok Tanya’nın hikayesine odaklandığı için savaş ve cepheler ikinci planda. Tanya’ya gelecek olursak; kendisi bir nevi bir anti-kahraman. Tanya, iyi birisi değil. Tanya kariyerine odaklanmış, ast – üst ilişkisine önem veren, disiplinli, adeta bir Darth Vader. Biraz da Lelouch’u hatırlatan Tanya, hedefine ulaşmak için daima kendi çıkarlarını düşünen bir yapıya sahip.

İLGİLİ MAKALELER

Facebook Comments

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz