Spike Spiegel

Spike Spiegel,cowboy bebop

Spike Spiegel Cowboy Bebop

Spike Spiegel Cowboy Bebop Anime dizisinin Ana hikâyenin kahramanı. Mars doğumlu, 27 yaşında. Üreticileri, ismini “cool” geldiği için bu şekilde koyduklarını belirtmiştir. Görünüş olarak uzun ve incedir. Kabarık kumral saçlı ve kırmızımsı-kahverengi gözleri vardır. Bir bölümünde kaza sonucu doğal gözlerinden birini kaybettiğini ve bir gözünün sahte olduğunu söyler.Fakat hangisinin gerçek, hangisinin sahte gözü olduğu bilinmemektedir. Hayatı tıpkı bir rüya gibi yaşayan Spike, dikkatsiz davranışlı ve tehlikeli ya da düpedüz ölümcül durumlarda bile umursamaz bir tavır içerisindedir. Ana silah olarak tabanca kullansa da, Bruce Lee’nin geliştirdiği “Jeet Kune Do” stilinde de gayet can yakıcı olabiliyor. Ölüm kalım durumlarında bile “Amaaan olacaksa olur” mantığıyla şansına güvenen Spike, RedDragon (Kırmızı ejderha) suç örgütünün eski üyesidir. Bir zamanlar en yakın dostu, serideki baş düşmanı olan Vicious ve Julia adlı gizemli bir kadın, Spike’ın bir gözüyle sürekli bakmaya devam ettiği geçmişinin bir türlü kaybolmayan hayaletleridir.

Dizinin Final Bölümünden bir kare

 

Dizi hakkında Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Cowboy Bebop

 

 

Spike Spiegel

Spike Spiegel Cowboy Bebop Spike Spiegel Cowboy Bebop Anime dizisinin Ana hikâyenin kahramanı. Mars doğumlu, 27 yaşında. Üreticileri, ismini “cool” geldiği için bu şekilde

internet yorumları
Summary
Spike Spiegel cowboy bebop serisinin karizmatik baş elemanı. japonca orjinalinde jet'in spaygırrr demesine hastayım. dövüş sahnelerinde çok estetiktir. kuğu gibi süzülür, akrep gibi sokar. bi de her seyrettiğimde bende acaip sigara içme isteği uyandırır.
0 %
Karakterin Dizi içersindeki puanı
User Rating : 4.5 (1 votes)

İLGİLİ MAKALELER

Facebook Comments

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz