Shingeki no Kyojin

Shingeki no Kyojin

Shingeki no Kyojin  Konusu Yüzyıllar evvel insanoğlu devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilmiştir.

Devler tıpkı anlatıla gelmiş hikayelerdeki gibi, uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır.

Az sayıdaki insan, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. Şu anki zaman diliminde ise 100 yılı aşkın bir süredir tek bir dev dahi şehre ayak basmamıştır.

Henüz erginliğe erişmemiş bir çocuk olan Eren ile sütkardeşi Mikasa, bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin saldırısı sonucu şehrin surlarının yıkılmasına tanık olurlar. Nispeten daha küçük olan devler surlarda açılan gedikten şehre akın ederler ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izler.

Eren bütün devleri öldürüp insanlığın intikamını alacağına yemin eder.

Tür AksiyonKaranlık Fantazi
Yazar Hajime Isayama
Demografik Shõnen
Yayımcı Kodansha
Yayımlandığı dergiler Bessatsu Shõnen Magazine
Türkçe yayımcı Gerekli Şeyler
Yayın tarihi 9 Eylül 2009 – devam ediyor
Cilt sayısı 22 (Cilt listesi)

6 Nisan 2013 ile 28 Eylül 2013 arasında yayınlanan anime serisi Death Note, High School of Dead gibi ünlü animelerin yönetmenliğini yapmış Tetsurō Araki tarafından yönetilmiş ve Japon animasyon firması Wit Studio tarafından üretilmiştir. Yūki Kaji Eren, Yui Ishikawa Mikasa ve Marina Inoue Armin karakterini seslendirmiştir. Müzikler Hiroyuki Sawano tarafından hazırlanmıştır. Animenin açılış şarkılarını Linked Horizon grubu yapmıştır. Sonradan İngilizce dublajı yapılan seri ABD’de televizyonda yayınlanmıştır.Animenin Japonya’da sinemalarda yayınlanan 1-13 arası bölümleri kapsayan filminin ilk gösteriminde TV anime serisinin yeni bölümleriyle 2016 yılında devam edeceği duyurulmuştur. 3 Temmuz 2016’da yapılan yeni açıklamayla serinin 2. sezonunun kesin başlangıç tarihinin Nisan 2017 olduğu duyurulmuştur. Prodüksiyonu ilk sezondaki gibi Wit Studio yapacaktır. Yeni yapılan duyuruya göre ilk sezonun yönetmeni Tetsurō Araki “baş yönetmen” pozisyonuna getirilmiş ve yönetmen pozisyonuna ilk sezonda bölüm yönetmenliği yapmış Masashi Koizuka gelmiştir. Geri kalan kadronun ilk sezonunki ile neredeyse aynı olacağı duyurulmuştur.

Facebook Comments

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz