Jet Black

Jet Black Cowboy Bebop

Jet Black Cowboy Bebop

Jet Black Cowboy Bebop Anime Dizisi Karakteri  Eski ISSP dedektifi (iç güneş sistemi polisi) ve “Bebop” ın sahibi. “Black Dog” olarak da biliniyor. 36 yaşında olması onu daha çok babacan konuma sokmuş olsa da; silahı, kasları, mekanik bilgisi, pilotluğu ve gerekirse kılık değiştirerek soruşturmasını sürdürebilmesi iyi bir “kelle avcısı” olma konusundaki yeteneklerini kanıtlıyor. Ayrıca gemisinde Bonsaiağaçları yetiştirmekte ve yemekleri de pişirmektedir.

Jet, dizi ile ismini paylaşan ‘Bebop’ uzay gemisinin sahibi ve eski bir polis. Zamanla polis gücündeki yozlaşmadan dolayı hevesini kaybeden Jet, kuralları kendi koymaya karar verir ve bir ödül avcısı olur. Hayatı, Spike ile tanıştıktan sonra oldukça hareketlenir; hatta daha sonra gemisine kumarbaz bir kadın, bir çocuk hacker ve bir akıllı köpek almak zorunda kalır. Normalde kendisine hakim, fiziksel olarak da, psikolojik olarak da kuvvetli bir karaktere sahip Jet, bu zorunlu yolculara karşı kendisini nazik bir evsahibi gibi hissedememekte.

Bonsai yetiştirip, ödül peşinde koşarken, mürettebatın “abisi” konumunda kendisi. Ayrıca kendisinin lakabı “Black Dog” zaten birçok bölümde Jet ile ilgili tekrarlanan bir cümle var ve Jet’i özetlemeye yetiyor. “Kara köpek bir kez yakaladı mı, asla bırakmaz.”

Dizi hakkında Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Cowboy Bebop

İLGİLİ MAKALELER

Facebook Comments

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz