91 Days

- in Anime Diziler, Dram
34
1

91 Days

91 Days Hikâyemiz Amerika’nın Lawless şehrinde, İçki Yasağı’nın (Volstead Kanunu) yürürlükte olduğu 1920’li yıllarda geçiyor. Baş karakterlerimizden olan Avilio, Vanetti mafyasına katılmak üzere bu şehre gelir. Ancak aklında farklı planları bulunan kahramanımızın esas amacı daha önce bu grubun içerisinde yer almış olan annesi ve kardeşini öldürenleri bulmak ve onlardan intikam almaktır.

Yönetmen Kaburagi Hiro
Anime Türü  
Gösterim 2016
Bölüm Sayısı 12
Senarist Kishimoto Taku

Konusuna baktığımızda sağlam bir intikam hikayesi görüyoruz aslında. Angelo’nun çocukken ailesi bir çeşit mafya anlaşmazlığı yüzünden Vanetti ailesince öldürülür. Hayatını zor kurtaran Angelo kaçarak saklanır ve yıllar sonra yaşadığı kasabaya geri dönere Vanetti ailesinin içine girme şansı yakalar. Böylece Vanetti ailesindekileri öldürerek intikamını almayı planlamaktadır.

Lawless şehrinin mafya aileleri ise içki yasağını fırsata çevirmiş durumda. Şehre kaçak içki getirip ya da kendileri üretip gelir elde ediyorlar. Aileler arası anlaşmazlıklar da çok tabi. Şehirde birkaç tane büyük mafya ailesi olunca, suikastler de kaçınılmaz oluyor haliyle. Angelo ise bu karmaşık durumu kendi çıkarına kullanmak istiyor. Çünkü Aslında o gece ailesini öldürenlerin hepsinin kimliğini bilmiyor. Biraz şans ama bolca zekasını kullanarak ailesini öldürenlerin kimliklerini tespit etmeye çalışıyor Angelo.

Dizinin ilk bölümü gerçekten insanı etkiliyor anime dizi olmasına rağmen ilk 10 dakika çok farklı duygular hissetiyor özellikle Angelo nun kardeşini elinden kaçırdığı sahne insanları üzmeye yeter.eğer henüz daha bu diziyi izlemediyseniz ve izleyecek anime dizi arıyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Dizinin Fragmanı

 

KARAKTERLER

 

Avilio

İLGİLİ MAKALELER

Facebook Comments

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "91 Days"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
wpDiscuz